Partnerzy

  • brokis
  • stolab
  • menu
  • carpetsign
  • woud
  • pp
  • witaminad
  • prostoria

Maria Wiśniewska
www.wildmalin.bigcartel.com

Maria Wiśniewska mieszka i pracuje w Londynie jako grafik i ilustrator. Jej fascynacje często krążą dokoła przyrody i natury, które są przedstawione w najdrobniejszych szczegółach. Jak sama twierdzi duży wpływ na jej twórczość mieli pisarze tacy jak Sven Nordqvist , Astrid Lindgren oraz Tove Jansson. Pracuje przy użyciu wielu form plastycznych, aczkolwiek głównie posługuje się akwarelą oraz tuszem. Ogromną przyjemność czerpie z tworzenia ilustracji do książek dla dzieci.

Jerzy Piątek

Fotograf pejzażu i aktu zaliczany do Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, od 1978 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest autorem wielu wystaw w kraju i zagranicą oraz inicjatorem i wydawcą opracowań poświęconych sztuce fotografii. „Mistrzowie polskiego pejzażu, „Akt w polskiej fotografii” oraz „Kielecka szkoła krajobrazu” to najważniejsze wydawnictwa w jego twórczości. „Ostatni taki pejzaż” to album podsumowujący dorobek artysty w fotografowaniu pejzażu. Zdjęcia Jerzego Piątka były zamieszczane w wielu katalogach wystaw zbiorowych oraz pismach poświęconych sztuce. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Biblioteki Narodowej i Muzeum Narodowego w Warszawie, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Narodowego w Kielcach , Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Krystyna Andrzejewska-Marek

Absolwentka Wydziału Rzeźby Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych . Wieloletni pedagog w Pracowni Ceramiki Artystycznej. Kierownik artystyczny w Manufakturze Ceramiki Artystycznej w Nieborowie, przy Muzeum Narodowym w Warszawie. Jest artystką o bogatym dorobku twórczym .W jej pracach ,o abstrakcyjnych zwykle kształtach, możemy dostrzec ogromną pasję , fascynację formami natury jak również wytrwałość w dążeniu do osiągania perfekcyjnych efektów. Prace Krystyny Andrzejewskiej-Marek były prezentowane na wielu wystawach w kraju i za granicą.